Kolędnica w Niegowie

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Kolędnicy zorganizowanej w DPS w Niegowie. Przedstawiliśmy tam krótka scenkę teatralną w komiczny sposób ukazującą Święta Bożego Narodzenia. Ponad to wysłuchaliśmy wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników i podopiecznych innych instytucji opiekuńczo- wychowawczych z terenu powiatu wyszkowskiego. Było to wzruszające przeżycie. Na zakończenie imprezy wystąpił znany i ceniony zespół folkowy „Drewnica”, w którym muzykują artyści z niepełnosprawnościami.

 

Turniej Bocce dla osób z niepełnosprawnościami

 

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tego rodzaju zawodach i zapewne dlatego nie odnieśliśmy wielkiego sukcesu, jednak bawiliśmy się świetnie ponieważ bocce to dyscyplina wyzwalająca wiele pozytywnych emocji.

Wyniki Turnieju:
I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wyszkowa
II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wyszkowie
III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Empatia w Ząbkach.

Spotkanie wigilijne

W dniu 14.12. 2017 r jak każdego roku społeczność Soterii zebrała się w licznym gronie na spotkaniu wigilijnym, które uświetnili swym przybyciem: burmistrzyni Aneta Kowalewska,pani dyrektor OPS Agnieszka Mróz, pan dyrektor ZDZ w Wyszkowie Dariusz Glinka oraz ksiądz Antoni z Parafii  św. Wojciecha.

Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd i innych piosenek i rozkoszowaliśmy się świetnie przyrządzonymi tradycyjnymi daniami.

Występ w Drewnicy

W dniu 07.12.2017r  po raz drugi już grupa teatralna „Połamani słowem” wystąpiła dla pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w podwarszawskich Ząbkach. Publiczność występ nagrodziła owacjami na stojąco. Było to dla nas wzruszające i zachęcajace do dalszej pracy artystycznej.

Szkolenie z przepisów ruchu drogowego….

W dniu 11 października w naszej placówce zostały przeprowadzone pogadanki przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w ramach projektu pt.” Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap III”, który został dofinansowany z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Tematem pogadanek było zapobieganie wypadkom drogowym oraz kształtowanie właściwych zachowań na drodze.

Jesienne grzybobrania…

Jak co roku w sezonie jesiennym wyruszyliśmy do okolicznych lasów w poszukiwaniu skarbów. Te skarby to grzyby wszelkich jadalnych gatunków, których staramy się zebrać jak najwięcej do naszych koszyków by potem je zamarynować lub zasuszyć. Po wyprawie w leśne odstępy odpoczęliśmy w agroturystycznym gospodarstwie  przy ognisku i przekąskach. Jesienne grzybobrania nadają niepowtarzalny urok jesiennym, deszczowym dniom.

Letnia Scena Teatralna- występ na festiwalu

W dniach 16.09.- 18.09. po raz piąty odbywał się w Wyszkowie festiwal Letnia Scena Teatralna, w którym ekipa składająca się na grupę teatralną Połamani Słowem brała udział po raz pierwszy dumnie reprezentując nurt teatru terapeutycznego. Z tej okazji aktorzy zaprezentowali ostatnią w swym dorobku scenicznym sztukę pt: Anioł nie człowiek- człowiek nie anioł.

W ostatecznym werdykcie grupa Połamani Słowem została wyróżniona za najbardziej inspirujące zdanie, które padło podczas tegorocznego festiwalu ze sceny. Było to zdanie: „Zawsze coś magicznego może się zdarzyć.” Wyróżnienie bardzo nas ucieszyło i dodało energii do dalszej pracy scenicznej.

WYCIECZKA DO MALBORKA

W dniach 25-26.07 wzięliśmy udział w wycieczce do Malborka. Zwiedziliśmy tam imponujący rozmachem zamek krzyżacki, a następnie wypoczywaliśmy w cudownym pałacu w Janowie. Drugiego dnia wyprawy pogoda pokrzyżowała nam niestety szyki więc nie zwiedziliśmy Parku Dinozaurów ale zrekompensowaliśmy to sobie seansem w kinie 5d gdzie obejrzeliśmy niesamowity film o epoce wielkich gadów i ich zagładzie. Do Wyszkowa wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Wizyta dzieci z Polsko- Angielskiej Szkoły w Wyszkowie

Kolejny dzień z rzędu gościliśmy u siebie dzieci. Tym razem byli to uczniowie POLSKO – ANGIELSKIEJ Szkoły Podstawowej AKADEMIA UCZNIA w Wyszkowie.Robiliśmy z nimi kartki na Dzień Ojca, śpiewaliśmy, a także obejrzeliśmy wokalne prezentacje składające się z piosenek o sporcie i zdrowiu. Ponownie zatem dzień pełen atrakcji minął szybko i w fantastycznej atmosferze.