PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „ANIOŁ NIE CZŁOWIEK – CZŁOWIEK NIE ANIOŁ

Z okazji Dnia Matki w dniu 24.05.2017r. mieliśmy okazje zaprezentować swój nowy spektakl pt: „Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Była to jego premiera, która udała się znakomicie o czym świadczą opinie widzów, długie brawa i gratulacje,które otrzymaliśmy po występie.

Nasze przedstawienie opowiada o ideii jaka przyświeca społeczności terapeutycznej funkcjonującej w ŚDS Soteria od 10 już lat.Spektakl został przygotowany na ten właśnie jubileusz i zamierzamy jeszcze wiele razy go prezentować. Premiera dodała nam skrzydeł…anielskich skrzydeł !

ANIOŁY… ANIOŁY…

Mamy już za sobą próbę otwartą naszego nowego przedstawienia pt;” Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Udała się ona świetnie zatem możemy z wielka satysfakcją zaprosić na premierę, która odbędzie się 24.05 o godz.12.00 w DK Hutnik w Wyszkowie.

 „Połamani słowem” ZAPRASZAJĄ!!!

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

To już trzeci raz mogliśmy uczestniczyć w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami, który zorganizowało PSOUU Koło w Wyszkowie. Wiele przedszkoli i szkół oraz Ośrodków Szkolno- Wychowawczych zaprezentowało swoje przedstawienia i  piosenki. Zabawa była fantastyczna a artyści  uzdolnieni i dzielni.

 

III Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 27.04.2016 roku odbył się „III Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób
z Niepełnosprawnościami”.  Z naszej placówki uczestniczyło cześć osób tj. Joanna Mielcarz, Karolina Szymańska, Jarosław Brzezicki, Marcin Majkowski, Sławomir Łabędowicz, Dariusz Stańczak.
Turniej został rozegrany na wysokim poziomie. Jest nam niezmiernie miło, że nasi zawodnicy znaleźli się na  podium.  W kategorii kobiet Joanna Mielcarz zajęła I miejsce a w kategorii mężczyzn II miejsce zajął Jarosław Brzezicki oraz III miejsce Dariusz Stańczak. Cała drużyna uplasowała się na II miejscu na podium. Za każde miejsce na podium zawodnicy otrzymali medale, drużyny satatuetki oraz wszyscy pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie Wielkanocne

Zgodnie z tradycją odbyło się u nas w  ŚDS Soteria spotkanie świąteczne, na którym zagościli pani viceburmistrz Aneta Kowalewska, pani dyrektor OPS Agnieszka Mróz i ksiądz Zbigniew, którzy złożyli serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności całej naszej  społeczności i kadrze. Potem z wielkim apetytem spożyliśmy świąteczny posiłek przygotowany wspólnie i podany na pięknie ozdobionych stołach. Wielkanoc to początek wiosny, zatem trzymamy za jak najszybsze jej przyjście.

 

Wiosenne spotkanie z Wojskiem

Jak co roku ruszyliśmy tego dnia na imprezę plenerową zorganizowaną przez żołnierzy na terenie WOSIR-u. Obfitowała ona w atrakcje takie jak prezentacja uzbrojenia, próby strzeleckie, degustacja grochówki. Wróciliśmy pełni wrażeń.

ARTETRAPIA – kartki świąteczne

W okresie  przedświątecznym w ramach zajęć plastycznych wykonujemy  w ŚDS Soteria  także kartki z życzeniami. Stosujemy przy tym następujące techniki:

-scrupbookingu

-quillingu

-embossingu

Cieszy nas ich wykonywanie, a z efektów z pewnością możemy  być dumni.

CZŁOWIEK NIE ANIOŁ- teatroterapia

W ramach zajęć teatroterapeutycznych i zgodnie z tradycją nasza grupa teatralna „Połamani słowem” pracuje w pocie czoła nad nowym przedstawieniem. Jego premiera w DK „Hutnik” odbędzie się 24.05.2017 r.  o godz. 12. Serdecznie zapraszamy.

ARTETERAPIA WIELKANOCNA

Okres przedwielkanocny cechuje się w „Soterii” intensywnymi działaniami artystycznymi. Uzdolnieni plastycznie uczestnicy wraz z terapeutkami doskonalą swe umiejętności rękodzielnicze.

W tym roku preferowaną techniką robienia ozdób wielkanocnych jest wykonywanie jaj wstążeczkowych nazywanych karczochami z powodu swego podobieństwa do tego warzywa. Oto wybrane prace:

 

EDUKACJA TEATRALNA –OPOWIEŚCI O KRÓLESTWIE

W dniu 18 stycznia 2017r. ponownie wystąpili dla nas w „Soterii” artyści z Krakowa, którzy tekstem i muzyka przypomnieli nam treść Ewangelii. Ich interpretacja tych wątków miała lekko żartobliwe zabarwienie jednak przekaz i puenta zawarta w historiach o Jezusie w niczym nie odbiegała od wzoru i idei ewangelicznych. Był to wzruszający spektakl, a nasi uczestnicy w sytuacjach gdy aktorzy prosili o współpracę na scenie stawali na wysokości zadania sami będąc przecież doświadczonymi aktorami.