WYCIECZKA DO MALBORKA

W dniach 25-26.07. uczestnicy ŚDS Soteria wzięli udział w wycieczce do Malborka. Zwiedziliśmy tam imponujący rozmachem zamek krzyżacki, a następnie wypoczywaliśmy w cudownym pałacu w Janowie. Drugiego dnia wyprawy pogoda pokrzyżowała nam niestety szyki więc nie zwiedziliśmy Parku Dinozaurów ale zrekompensowaliśmy to sobie seansem w kinie 5d gdzie obejrzeliśmy niesamowity film o epoce wielkich gadów i ich zagładzie. Do Wyszkowa wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Wizyta dzieci z Polsko- Angielskiej Szkoły w Wyszkowie

Kolejny dzień z rzędu gościliśmy u siebie dzieci. Tym razem byli to uczniowie POLSKO – ANGIELSKIEJ Szkoły Podstawowej AKADEMIA UCZNIA w Wyszkowie.Robiliśmy z nimi kartki na Dzień Ojca, śpiewaliśmy, a także obejrzeliśmy wokalne prezentacje składające się z piosenek o sporcie i zdrowiu. Ponownie zatem dzień pełen atrakcji minął szybko i w fantastycznej atmosferze.

Rajd rowerowy i pieszy do Leszczydołu

Grupa uczestników ŚDS Soteria wyruszyła na rowerach  oraz pieszo, wraz z innymi podopiecznymi stowarzyszenia PSOUU w Wyszkowie do nadleśnictwa w Leszczydole. Tam braliśmy udział  w pikniku, poczęstunku i konkursach, integrując się przy okazji ze swymi kolegami i koleżankami z innych placówek. To był udany dzień spędzony wśród przyrody i fajnych ludzi.

 

Występ „Połamanych słowem” w warszawskim Międzylesiu.

Grupa teatralna „Połamani słowem” w dniu 12 czerwca wystąpiła dla uczniów szkoły mieszczącej się w warszawskim Międzylesiu ze swym spektaklem „anioł nie człowiek- człowiek nie anioł”. Zostali przyjęci bardzo życzliwie, a przedstawienie udało się świetnie i nagrodzone zostało gromkimi oklaskami. Pani dyrektor i uczniowie wręczyli aktorom piękne, czerwone róże w ramach podziękowania. Wróciliśmy dumni i szczęśliwi.

Olimpiada w Brańszczyku

 

Zgodnie z tradycją w dniu 18 maja wzięliśmy udział w zawodach sportowych dla osób z niepełnosprawnościami, które odbywają się w podwyszkowskim Brańszczyku.

Uczestniczyliśmy w meczach piłki nożnej, przeciąganiu liny i innych konkurencjach. Po atrakcjach sportowych były tańce i poczęstunek. Wróciliśmy z tegorocznej olimpiady pełni pozytywnych wrażeń.

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „ANIOŁ NIE CZŁOWIEK – CZŁOWIEK NIE ANIOŁ

Z okazji Dnia Matki w dniu 24.05.2017r. mieliśmy okazje zaprezentować swój nowy spektakl pt: „Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Była to jego premiera, która udała się znakomicie o czym świadczą opinie widzów, długie brawa i gratulacje,które otrzymaliśmy po występie.

Nasze przedstawienie opowiada o ideii jaka przyświeca społeczności terapeutycznej funkcjonującej w ŚDS Soteria od 10 już lat.Spektakl został przygotowany na ten właśnie jubileusz i zamierzamy jeszcze wiele razy go prezentować. Premiera dodała nam skrzydeł…anielskich skrzydeł !

ANIOŁY… ANIOŁY…

Mamy już za sobą próbę otwartą naszego nowego przedstawienia pt;” Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Udała się ona świetnie zatem możemy z wielka satysfakcją zaprosić na premierę, która odbędzie się 24.05 o godz.12.00 w DK Hutnik w Wyszkowie.

 „Połamani słowem” ZAPRASZAJĄ!!!

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

To już trzeci raz mogliśmy uczestniczyć w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami, który zorganizowało PSOUU Koło w Wyszkowie. Wiele przedszkoli i szkół oraz Ośrodków Szkolno- Wychowawczych zaprezentowało swoje przedstawienia i  piosenki. Zabawa była fantastyczna a artyści  uzdolnieni i dzielni.

 

III Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 27.04.2016 roku odbył się „III Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób
z Niepełnosprawnościami”.  Z naszej placówki uczestniczyło cześć osób tj. Joanna Mielcarz, Karolina Szymańska, Jarosław Brzezicki, Marcin Majkowski, Sławomir Łabędowicz, Dariusz Stańczak.
Turniej został rozegrany na wysokim poziomie. Jest nam niezmiernie miło, że nasi zawodnicy znaleźli się na  podium.  W kategorii kobiet Joanna Mielcarz zajęła I miejsce a w kategorii mężczyzn II miejsce zajął Jarosław Brzezicki oraz III miejsce Dariusz Stańczak. Cała drużyna uplasowała się na II miejscu na podium. Za każde miejsce na podium zawodnicy otrzymali medale, drużyny satatuetki oraz wszyscy pamiątkowe dyplomy.