Szkolenie z przepisów ruchu drogowego….

W dniu 11 października w naszej placówce zostały przeprowadzone pogadanki przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w ramach projektu pt.” Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap III”, który został dofinansowany z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Tematem pogadanek było zapobieganie wypadkom drogowym oraz kształtowanie właściwych zachowań na drodze.

Jesienne grzybobrania…

Jak co roku w sezonie jesiennym wyruszyliśmy do okolicznych lasów w poszukiwaniu skarbów. Te skarby to grzyby wszelkich jadalnych gatunków, których staramy się zebrać jak najwięcej do naszych koszyków by potem je zamarynować lub zasuszyć. Po wyprawie w leśne odstępy odpoczęliśmy w agroturystycznym gospodarstwie  przy ognisku i przekąskach. Jesienne grzybobrania nadają niepowtarzalny urok jesiennym, deszczowym dniom.

Letnia Scena Teatralna- występ na festiwalu

W dniach 16.09.- 18.09. po raz piąty odbywał się w Wyszkowie festiwal Letnia Scena Teatralna, w którym ekipa składająca się na grupę teatralną Połamani Słowem brała udział po raz pierwszy dumnie reprezentując nurt teatru terapeutycznego. Z tej okazji aktorzy zaprezentowali ostatnią w swym dorobku scenicznym sztukę pt: Anioł nie człowiek- człowiek nie anioł.

W ostatecznym werdykcie grupa Połamani Słowem została wyróżniona za najbardziej inspirujące zdanie, które padło podczas tegorocznego festiwalu ze sceny. Było to zdanie: „Zawsze coś magicznego może się zdarzyć.” Wyróżnienie bardzo nas ucieszyło i dodało energii do dalszej pracy scenicznej.

WYCIECZKA DO MALBORKA

W dniach 25-26.07 wzięliśmy udział w wycieczce do Malborka. Zwiedziliśmy tam imponujący rozmachem zamek krzyżacki, a następnie wypoczywaliśmy w cudownym pałacu w Janowie. Drugiego dnia wyprawy pogoda pokrzyżowała nam niestety szyki więc nie zwiedziliśmy Parku Dinozaurów ale zrekompensowaliśmy to sobie seansem w kinie 5d gdzie obejrzeliśmy niesamowity film o epoce wielkich gadów i ich zagładzie. Do Wyszkowa wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Wizyta dzieci z Polsko- Angielskiej Szkoły w Wyszkowie

Kolejny dzień z rzędu gościliśmy u siebie dzieci. Tym razem byli to uczniowie POLSKO – ANGIELSKIEJ Szkoły Podstawowej AKADEMIA UCZNIA w Wyszkowie.Robiliśmy z nimi kartki na Dzień Ojca, śpiewaliśmy, a także obejrzeliśmy wokalne prezentacje składające się z piosenek o sporcie i zdrowiu. Ponownie zatem dzień pełen atrakcji minął szybko i w fantastycznej atmosferze.

Rajd rowerowy i pieszy do Leszczydołu

Grupa uczestników ŚDS Soteria wyruszyła na rowerach  oraz pieszo, wraz z innymi podopiecznymi stowarzyszenia PSOUU w Wyszkowie do nadleśnictwa w Leszczydole. Tam braliśmy udział  w pikniku, poczęstunku i konkursach, integrując się przy okazji ze swymi kolegami i koleżankami z innych placówek. To był udany dzień spędzony wśród przyrody i fajnych ludzi.

 

Występ „Połamanych słowem” w warszawskim Międzylesiu.

Grupa teatralna „Połamani słowem” w dniu 12 czerwca wystąpiła dla uczniów szkoły mieszczącej się w warszawskim Międzylesiu ze swym spektaklem „anioł nie człowiek- człowiek nie anioł”. Zostali przyjęci bardzo życzliwie, a przedstawienie udało się świetnie i nagrodzone zostało gromkimi oklaskami. Pani dyrektor i uczniowie wręczyli aktorom piękne, czerwone róże w ramach podziękowania. Wróciliśmy dumni i szczęśliwi.

Olimpiada w Brańszczyku

 

Zgodnie z tradycją w dniu 18 maja wzięliśmy udział w zawodach sportowych dla osób z niepełnosprawnościami, które odbywają się w podwyszkowskim Brańszczyku.

Uczestniczyliśmy w meczach piłki nożnej, przeciąganiu liny i innych konkurencjach. Po atrakcjach sportowych były tańce i poczęstunek. Wróciliśmy z tegorocznej olimpiady pełni pozytywnych wrażeń.

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „ANIOŁ NIE CZŁOWIEK – CZŁOWIEK NIE ANIOŁ

Z okazji Dnia Matki w dniu 24.05.2017r. mieliśmy okazje zaprezentować swój nowy spektakl pt: „Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Była to jego premiera, która udała się znakomicie o czym świadczą opinie widzów, długie brawa i gratulacje,które otrzymaliśmy po występie.

Nasze przedstawienie opowiada o ideii jaka przyświeca społeczności terapeutycznej funkcjonującej w ŚDS Soteria od 10 już lat.Spektakl został przygotowany na ten właśnie jubileusz i zamierzamy jeszcze wiele razy go prezentować. Premiera dodała nam skrzydeł…anielskich skrzydeł !