Szkolenie z przepisów ruchu drogowego….

W dniu 11 października w naszej placówce zostały przeprowadzone pogadanki przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie w ramach projektu pt.” Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap III”, który został dofinansowany z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Tematem pogadanek było zapobieganie wypadkom drogowym oraz kształtowanie właściwych zachowań na drodze.

Wizyta dzieci z Polsko- Angielskiej Szkoły w Wyszkowie

Kolejny dzień z rzędu gościliśmy u siebie dzieci. Tym razem byli to uczniowie POLSKO – ANGIELSKIEJ Szkoły Podstawowej AKADEMIA UCZNIA w Wyszkowie.Robiliśmy z nimi kartki na Dzień Ojca, śpiewaliśmy, a także obejrzeliśmy wokalne prezentacje składające się z piosenek o sporcie i zdrowiu. Ponownie zatem dzień pełen atrakcji minął szybko i w fantastycznej atmosferze.

ANIOŁY… ANIOŁY…

Mamy już za sobą próbę otwartą naszego nowego przedstawienia pt;” Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Udała się ona świetnie zatem możemy z wielka satysfakcją zaprosić na premierę, która odbędzie się 24.05 o godz.12.00 w DK Hutnik w Wyszkowie.

 „Połamani słowem” ZAPRASZAJĄ!!!

Spotkanie Wielkanocne

Zgodnie z tradycją odbyło się u nas w  ŚDS Soteria spotkanie świąteczne, na którym zagościli pani viceburmistrz Aneta Kowalewska, pani dyrektor OPS Agnieszka Mróz i ksiądz Zbigniew, którzy złożyli serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności całej naszej  społeczności i kadrze. Potem z wielkim apetytem spożyliśmy świąteczny posiłek przygotowany wspólnie i podany na pięknie ozdobionych stołach. Wielkanoc to początek wiosny, zatem trzymamy za jak najszybsze jej przyjście.

 

ARTETRAPIA – kartki świąteczne

W okresie  przedświątecznym w ramach zajęć plastycznych wykonujemy  w ŚDS Soteria  także kartki z życzeniami. Stosujemy przy tym następujące techniki:

-scrupbookingu

-quillingu

-embossingu

Cieszy nas ich wykonywanie, a z efektów z pewnością możemy  być dumni.

CZŁOWIEK NIE ANIOŁ- teatroterapia

W ramach zajęć teatroterapeutycznych i zgodnie z tradycją nasza grupa teatralna „Połamani słowem” pracuje w pocie czoła nad nowym przedstawieniem. Jego premiera w DK „Hutnik” odbędzie się 24.05.2017 r.  o godz. 12. Serdecznie zapraszamy.

ARTETERAPIA WIELKANOCNA

Okres przedwielkanocny cechuje się w „Soterii” intensywnymi działaniami artystycznymi. Uzdolnieni plastycznie uczestnicy wraz z terapeutkami doskonalą swe umiejętności rękodzielnicze.

W tym roku preferowaną techniką robienia ozdób wielkanocnych jest wykonywanie jaj wstążeczkowych nazywanych karczochami z powodu swego podobieństwa do tego warzywa. Oto wybrane prace:

 

EDUKACJA TEATRALNA –OPOWIEŚCI O KRÓLESTWIE

W dniu 18 stycznia 2017r. ponownie wystąpili dla nas w „Soterii” artyści z Krakowa, którzy tekstem i muzyka przypomnieli nam treść Ewangelii. Ich interpretacja tych wątków miała lekko żartobliwe zabarwienie jednak przekaz i puenta zawarta w historiach o Jezusie w niczym nie odbiegała od wzoru i idei ewangelicznych. Był to wzruszający spektakl, a nasi uczestnicy w sytuacjach gdy aktorzy prosili o współpracę na scenie stawali na wysokości zadania sami będąc przecież doświadczonymi aktorami.

14.12.2016 WIGILIA W „SOTERII”

Uroczystości świąteczne, a wśród nich spotkania wigilijne są ważnym elementem dla naszej wspólnoty. W tym roku także spotkaliśmy się w dużym gronie, a swa obecnością zaszczycił nas Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, dyrektorka OPS Agnieszka Mróz i ksiądz Roman Karaś. „Mamy nadzieje, że następny rok nie będzie dla nas tak trudny pod względem zdrowotnym jak mijający…” – powiedziała Pani Kierownik Hanna Wargocka składając życzenia wszystkim obecnym przy pięknie i obficie zastawionym tradycyjnymi potrawami stole.