Letnia Scena Teatralna- występ na festiwalu

W dniach 16.09.- 18.09. po raz piąty odbywał się w Wyszkowie festiwal Letnia Scena Teatralna, w którym ekipa składająca się na grupę teatralną Połamani Słowem brała udział po raz pierwszy dumnie reprezentując nurt teatru terapeutycznego. Z tej okazji aktorzy zaprezentowali ostatnią w swym dorobku scenicznym sztukę pt: Anioł nie człowiek- człowiek nie anioł.

W ostatecznym werdykcie grupa Połamani Słowem została wyróżniona za najbardziej inspirujące zdanie, które padło podczas tegorocznego festiwalu ze sceny. Było to zdanie: „Zawsze coś magicznego może się zdarzyć.” Wyróżnienie bardzo nas ucieszyło i dodało energii do dalszej pracy scenicznej.

WYCIECZKA DO MALBORKA

W dniach 25-26.07 wzięliśmy udział w wycieczce do Malborka. Zwiedziliśmy tam imponujący rozmachem zamek krzyżacki, a następnie wypoczywaliśmy w cudownym pałacu w Janowie. Drugiego dnia wyprawy pogoda pokrzyżowała nam niestety szyki więc nie zwiedziliśmy Parku Dinozaurów ale zrekompensowaliśmy to sobie seansem w kinie 5d gdzie obejrzeliśmy niesamowity film o epoce wielkich gadów i ich zagładzie. Do Wyszkowa wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i zadowoleni.

Rajd rowerowy i pieszy do Leszczydołu

Grupa uczestników ŚDS Soteria wyruszyła na rowerach  oraz pieszo, wraz z innymi podopiecznymi stowarzyszenia PSOUU w Wyszkowie do nadleśnictwa w Leszczydole. Tam braliśmy udział  w pikniku, poczęstunku i konkursach, integrując się przy okazji ze swymi kolegami i koleżankami z innych placówek. To był udany dzień spędzony wśród przyrody i fajnych ludzi.

 

Występ „Połamanych słowem” w warszawskim Międzylesiu.

Grupa teatralna „Połamani słowem” w dniu 12 czerwca wystąpiła dla uczniów szkoły mieszczącej się w warszawskim Międzylesiu ze swym spektaklem „anioł nie człowiek- człowiek nie anioł”. Zostali przyjęci bardzo życzliwie, a przedstawienie udało się świetnie i nagrodzone zostało gromkimi oklaskami. Pani dyrektor i uczniowie wręczyli aktorom piękne, czerwone róże w ramach podziękowania. Wróciliśmy dumni i szczęśliwi.

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA „ANIOŁ NIE CZŁOWIEK – CZŁOWIEK NIE ANIOŁ

Z okazji Dnia Matki w dniu 24.05.2017r. mieliśmy okazje zaprezentować swój nowy spektakl pt: „Anioł nie człowiek, człowiek nie anioł”. Była to jego premiera, która udała się znakomicie o czym świadczą opinie widzów, długie brawa i gratulacje,które otrzymaliśmy po występie.

Nasze przedstawienie opowiada o ideii jaka przyświeca społeczności terapeutycznej funkcjonującej w ŚDS Soteria od 10 już lat.Spektakl został przygotowany na ten właśnie jubileusz i zamierzamy jeszcze wiele razy go prezentować. Premiera dodała nam skrzydeł…anielskich skrzydeł !

III Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 27.04.2016 roku odbył się „III Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób
z Niepełnosprawnościami”.  Z naszej placówki uczestniczyło cześć osób tj. Joanna Mielcarz, Karolina Szymańska, Jarosław Brzezicki, Marcin Majkowski, Sławomir Łabędowicz, Dariusz Stańczak.
Turniej został rozegrany na wysokim poziomie. Jest nam niezmiernie miło, że nasi zawodnicy znaleźli się na  podium.  W kategorii kobiet Joanna Mielcarz zajęła I miejsce a w kategorii mężczyzn II miejsce zajął Jarosław Brzezicki oraz III miejsce Dariusz Stańczak. Cała drużyna uplasowała się na II miejscu na podium. Za każde miejsce na podium zawodnicy otrzymali medale, drużyny satatuetki oraz wszyscy pamiątkowe dyplomy.

Wiosenne spotkanie z Wojskiem

Jak co roku ruszyliśmy tego dnia na imprezę plenerową zorganizowaną przez żołnierzy na terenie WOSIR-u. Obfitowała ona w atrakcje takie jak prezentacja uzbrojenia, próby strzeleckie, degustacja grochówki. Wróciliśmy pełni wrażeń.

28.12.2016 INTEGRACYJNY BAL KARNAWAŁOWY

Odbył się tego dnia fantastyczny bal integracyjny zorganizowany przez PSOUU Koło w Wyszkowie. Do tańca w wielkiej Sali przygrywał nam muzyk, a na wstępie wystąpił teatr z Białegostoku prezentujący bajkę pt: ”Misja święta”. Zabawa była doskonała, ale zbyt krótka.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE, STADION NARODOWY

W dniu 16 grudnia 2016 r. odbyła się kolejna wycieczka do Warszawy, która cel swój miała w dwóch ciekawych miejscach stolicy. Najpierw odbyliśmy wycieczkę po Łazienkach Królewskich gdzie zaznajomiliśmy się z dziejami Króla Stanisława Poniatowskiego, upadku Rzeczpospolitej pod jarzmem  zaborców, a także ze sztuką XVIII w.

 

Na Stadionie Narodowym zaś podziwialiśmy ogrom i rozmach architektury nowoczesnego obiektu sportowego.

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

W dniu 18.11.2016r. wybraliśmy się na wycieczkę do warszawskiego Zamku Królewskiego, która stanowiła solidną lekcję historii. Opowieści o władcach Polski, zawirowaniach politycznych, wojnach i sztuce silnie oddziaływały na nasza wyobraźnię, a także w niektórych rozbudziły zainteresowania humanistyczne. Kilka wątków poruszonych przez naszych przewodników omówiliśmy potem na zajęciach klubu dyskusyjnego. Warto zatem zwiedzać i podróżować!