Wycieczka: Wystawa Kaplica Sykstyńska i stadion Narodowy

W kwietniu 2024 roku udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było obejrzenie niezwykłej wystawy poświęconej twórczości Michała Anioła, a zwłaszcza Kaplicy Sykstyńskiej. Potem zwiedzieliśmy również Stadion Narodowy.  Obie te atrakcje bardzo nam się podobały i zrobiły wielkie wrażenie. Wróciliśmy zachwyceni, pełni wspaniałych wspomnień. 

Wielkanoc 2024

Spotkaliśmy się jak co roku przy Wielkanocnym stole, który wspólnie przygotowaliśmy na drodze wspólnych przygotowań. Przybyli do nas na spotkanie Pani Agnieszka Mróz- Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ksiądz z parafii Św. Wojciecha. Uroczystość miała podniosłą i sympatyczną atmosferę. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w tym samym gronie by cieszyć się tymi ważnymi świętami i budzącą do życia wiosną. 

Warsztaty kreatywne

Na warsztatach kreatywnych o tematyce wielkanocnej zaznajomiliśmy się w części teoretycznej z tradycjami zdobniczymi. Potem, w części zorientowanej na trening komunikacji dyskutowaliśmy o swoich gustach, zwyczajach wielkanocnych znanych z domu. Następnie obejrzane pisanki, drapanki, oklejanki z różnych regionów Polski posłużyły nam jako inspiracja do wykonania własnych projektów pisanek w części manualnej warsztatu. 

Wielkanocna terapia zajęciowa

W okolicach Wielkanocy zajmujemy się intensywnie przygotowaniami do tych świąt. Do przygotowań należy również wykonywanie rękodzieła w ramach terapii zajęciowej. Powstają różne prace, które potem ozdabiają stoły i umilają Wielkanoc.   

Spotkanie z rodzinami

7 marca 2024 r. miało miejsce kolejne już spotkanie z rodzinami uczestników i uczestniczek naszej placówki. Jego motywem przewodnim była asertywność, ale poruszane tematy dotyczyły wielu zagadnień i problemów. Mamy nadzieję na kolejne takie wydarzenia gdyż zaangażowanie bliskich jest dla nas niezwykle ważne.   

Dzień Kobiet 2024

W tym roku Dzień Kobiet został uczczony przez wspaniały występ panów z grupy teatralnej „Połamani słowem” . Przedstawienie w rytmie radosnej piosenki Pana Saviana „Twoje oczy w kolorku amaretto” pozwoliło na poetyckie uniesienia. Panie były wysławiane, doceniane i zasypywane pięknymi wyznaniami. Wiersze to świetny sposób na wyrażenie uczuć. Po występie kobiety otrzymały upominki i oczywiście piękne tulipany. 

Wystawy w marcu 2024

W marcu 2024 r. byliśmy na dwóch wystawach w wyszkowskiej Bibliotece. Najpierw na wystawie fotografii podróżniczej. Obejrzeliśmy na niej niesamowite fotografie z Indii. Kolejna dotyczyła tematyki historycznej i przedstawiała dzieje „Żołnierzy wyklętych”.  

Walentynki 2024

Grupa Teatralna „Połamani słowem” z okazji Walentynek pokazała społeczności humorystyczną prezentację o miłości i zakochaniu. Wszyscy wspaniale odegrali swoje role i zebrali zasłużone brawa. Barwna scenografia i przemyślana muzyka  sprawiają, że przedstawienia emanują pozytywną energią oraz cieszą zarówno wykonawców jak i widzów. 

 

Tłusty czwartek i Walentynki

W tym roku te dwie okazje zbiegły się ze sobą jednak my byliśmy na nie świetnie przygotowani.  W Tłusty Czwartek objedliśmy się pączkami i bawiliśmy się też w ich „lukrowanie” w ramach ćwiczeń manualnych.